Laipni lūgti
DINSBERGAS KLĪNIKĀ!
Integrēta pieeja sievietes veselībai.
Laipni lūgti
DINSBERGAS KLĪNIKĀ!
Saglabā savu veselību ilgāk!
 • Integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.
 • Visi ārsti un speciālisti vienuviet!
  Diskrēta vizīte – nevienam nav jāzina, ar kādiem simptomiem Tu pašlaik cīnies un kā vēlies uzlabot savu veselību.
 • Menopauzes ārstēšanai piedāvājam gan hormonālo, gan nehormonālo terapiju. Sniedzam iespēju sievietei kontrolēt menopauzi un turpināt baudīt dzīvi.
Sūdzības un simptomi menopauzes laikā var būt visdažādākie un to izteiktība - ļoti individuāla – no ļoti vieglas līdz pat ļoti smagiem un dzīves kvalitāti nopietni ietekmējošiem. Pētījumos apstiprināts, ka līdz pat 80% sieviešu jūt kādus no subjektīvajiem menopauzes simptomiem.
Kas ir menopauze?
Menopauze – tas ir dabisks hormonālu pārmaiņu laiks, kas lielākoties notiek 45-55 gadu vecumā. Latvijā sievietes vidēji šo periodu piedzīvo ap 51 gada vecumu. Šis laiks ir bioloģisks process, kas izpaužas ar dažādiem, gan fiziski jūtamiem, gan ne tik ļoti sajūtamiem simptomiem.
Sacīt, ka iestājusies menopauze var tad, kad pēc pēdējām menstruācijām aizritējuši ne mazāk kā 12 mēneši un klīniski un laboratoriski vērojams olnīcu hormonālās aktivitātes izsīkums.

Dr. Inta Dinsberga
Ginekoloģe
Kas ir menopauze
Kādas ir iespējas palīdzēt menopauzes gadījumā
Pie kā man jāvēršas, ja šķiet, ka sākusies menopauze?
Ja šķiet, ka esi sasniegusi pirmsmenopauzes un menopauzes periodu, jāvēršas pie ginekologa. Svarīgi regulāri apmeklēt savu ginekologu – ārstu, kuram uzticies un kurš var palīdzēt šajā svarīgajā Tavas dzīves posmā atrast piemērotāko un efektīvāko risinājumu menopauzes simptomu novēršanai un mazināšanai.

Dr. Dina Aldiņa
Ginekoloģe
Kāpēc man iestājas menopauze?
Mūsu ķermenim novecojot, reproduktīvais cikls sāk palēnināties un gatavojas apstāties. Šis cikls ir nepārtraukti funkcionējis kopš pubertātes. Tuvojoties menopauzei, sievietes olnīcas ražo mazāk hormona, ko sauc par estrogēnu. Kad šis samazinājums notiek, sievietes menstruālais cikls sāk mainīties - tas var kļūt neregulārs un pēc tam apstāties. Fiziskas izmaiņas notiek, kad ķermenis pielāgojas dažādiem hormonu līmeņiem. Simptomi, kas rodas katrā menopauzes posmā (perimenopauze, menopauze un pēcmenopauze), ir daļa no sievietes ķermeņa pielāgošanās šīm izmaiņām. Atceries, ka šos procesus var aizkavēt, laicīgi vēršoties pie ginekologa, kas specializējies ginekoloģiskajā endokrinoloģijā.

Dr. Inese Martišune
Ginekoloģe
Kādas hormonālās izmaiņas notiek menopauzes laikā?
Tradicionālās izmaiņas, ko mēs domājam par "menopauzi", notiek, kad jūsu olnīcas vairs neražo hormonus. Olnīcas ražo hormonus estrogēnu un progesteronu, kā arī testosteronu. Kopā estrogēns un progesterons kontrolē menstruācijas. Estrogēns ietekmē arī to, kā jūsu ķermenis izmanto kalciju un uztur holesterīna līmeni asinīs. Dažos gadījumos vīrišķie hormoni paaugstinās, tad sievietei sāk veidoties pastiprināts sejas apmatojums. Šos simptomus nevajadzētu gaidīt, bet laicīgi vērsties pie endokrinologa, kurš individuāli spēs ieteikt labāko hormonālo vai nehormonālo terapiju, lai laicīgi novērstu ar hormoniem saistīto izmaiņu vizuālās izpausmes.

Dr. Sabīne Skrebinska
Endokrinoloģe
Cik ilgi ilgst menopauze?
Katrai sievietei tas ir citādāk.
Menopauzes pārejas posms perimenopauzē ilgst mainīgu laiku, parasti piecus gadus, bet tas var arī ilgt no astoņiem līdz pat desmit gadiem.
Pati menopauze ilgst tikai vienu dienu, un pēc tam uz atlikušo mūžu iestājas pēcmenopauzes periods.
Menopauzes simptomi var turpināties arī pēcmenopauzes periodā, vidēji apmēram piecus līdz septiņus gadus. Kā piemēram karstuma viļņi: lai gan sievietes no tiem cieš vidēji septiņus gadus, tomēr vairāk nekā 40% sieviešu vecumā no 60 līdz 65 gadiem turpina izjust karstuma viļņus un svīšanu naktī, bet dažas tos piedzīvo vēl ilgāk - līdz 20 gadiem pēc menopauzes. Ja ilgstoši cīnies ar menopauzes simptomiem, nekavējies un dodies pie ginekologa, kurš spēs uzlabot Tavu pašsajūtu, mazinot menopauzes simptomus.

Dr. Dina Aldiņa
Ginekoloģe
Vai ir iespējams ārstēt menopauzi?
Menopauzes simptomus var ārstēt, tos palēlinot, aizkavējot un atvieglojot visu procesu, bet pavisam menopauzi nevar apstādināt. Lai varētu laikus preventīvi rīkoties un reaģēt uz pirmajām izmaiņām, un, lai nebūtu jācīnās ar sekām. Ar dažādām ārstēšanas metodēm ginekologs spēs apturēt menopauzes radītos simptomus, bet atgūt zaudēto vairs nevarēs. Menopauzes periodā sievietei jo īpaši svarīgi apmeklēt ginekologu, lai laicīgi varētu rīkoties.

Dr. Inta Dinsberga
Ginekoloģe
Kā tiek diagnosticēta menopauze?
Vizītes laikā ginekologs iztaujās un izmeklēs pacienti, paņems tādas ginekoloģiskās analīzes kā onkocitoloģiskā uztriepe no dzemdes kakla (dzemdes kakla vēža skrīnings), veiks olnīcu un dzemdes ultrasonogrāfiju (mazā iegurņa ultrasonogrāfiju ar vaginālo zondi), noteikti nozīmēs hormonu analīzes un citas asins analīzes, kuru rezultāti ir ļoti būtiski, lai izvēlētos piemērotākos menopauzes ārstēšanas līdzekļus. Iespējams, rekomendēs vēl tādus papildus izmeklējumus kā mamogrāfija (krūts vēža skrīnings), krūts dziedzeru ultrasonosgrāfija vai jebkuru citu izmeklējumu, ja tas būs nepieciešams. Apkopojot visu izmeklējumu un analīžu rezultātus nozīmēs katrai pacientei individuāli pielāgotu ārstēšanu.
Ierodoties uz vizīti vēlams līdzi ņemt iepriekš veikto analīžu un izmeklējumu rezultātus, veikto operāciju izrakstus (ja tādi ir). Ginekologs noteikti taujās par esošajām blakus saslimšanām un regulāri lietojamajiem medikamentiem.

Dr. Inese Martišune
Ginekoloģe
Vai menopauze var izraisīt ādas problēmas?
Perimenopauzes un menopauzes laikā sievietes āda var kļūt problemātiska no dažādiem aspektiem. Šajā laikā var parādīties pūtītes, pastiprināties ādas novecošana, sausa sejas āda, kas var sagādāt problēmas, atrast pareizākos un atbilstošākos ādas kopšanas līdzekļus. Dermatologs var palīdzēt izstrādāt sejas kopšanas sistēmu, kas pielāgota sievietes īpašajām ādas kopšanas vajadzībām.

Dr. Jūlija Boļšakova
Dermatologs
DINSBERGAS KLĪNIKA
 • Dr. Inta Dinsberga
  Ginekologs
 • Dr. Inese Martišune
  Ginekologs
 • Dr. Dina Aldiņa
  Ginekologs
 • Dr. Zane Rostoka
  Ginekologs
 • Dr. Marta Spodareva - Burjaka
  Ginekologs
 • Dr. Agnese Plēpe
  Ginekologs
 • Dr. Jūlija Boļšakova
  Dermatologs
 • Dr. Igors Lukjanovs
  Dermatologs
 • Dr. Sabīne Skrebinska
  Endokrinologs
 • Dr. Dace Ezeriņa
  Ultrasonogrāfijas speciālists dzemdniecībā un ginekoloģijā
 • Dr. Iveta Vibornā
  Sertificēts radiologs
 • Elīna Petrinčika
  Uztura speciāliste
 • Juta Krūmiņa
  Sertificēts fizioterapeits
 • Līga Koroševska
  Sertificēts fizioterapeits
 • Inese Kudeika
  Sertificēts fizioterapeits
 • Zane Čeredņičenko
  Sertificēts fizioterapeits
Atsauksmes
Veselības apdrošināšana
Dinsbergas klīnikā darbojas tiešais sadarbības līgums ar veselības apdrošināšanas kompānijām: IF, BTA, SEESAM un COMPENSA

Citu apdrošināšanas kompāniju klientiem tiek piedāvāta pilna dokumentu pakete ārstniecības izdevumu segšanai.
Pieteikties uz konsultāciju
Pēc pieteikuma saņemšanas klīnikas speciālisti darba dienas laikā ar Jums sazināsies un vienosies par konkrētu konsultācijas laiku!
Kontakti

Navigācija Skanstes City kvartālā.


Domājot par Jūsu ērtībām, ir ieviesta navigācija Skanstes City kvartālā. Dodies uz https://www.skanstescity.lv/kontakti/

izvēlies savu atrašanās vietu, Dinsbergas klīniku kā galamērķi un Tev parādīs īsāko un ērtāko ceļu uz klīnikas ieeju.


Ja atrodies Skanstes City kvartālā, meklē infostendus ar QR kodiem, skenē un ievadi galamērķi Dinsbergas klīnika.


Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
OK
Ārstniecības iestādes kods 0100-01585
DINSBERGAS KLĪNIKA
Made on
Tilda